Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 
Авторська школа М.П.Гузика





News


Nov 24, 2021
Мінцифра оголошує Місяць цифрової грамотності
Мінцифра оголошує Місяць цифрової грамотності. Детальніше у рубриці "ОГОЛОШЕННЯ".

May 9, 2021
З днем Перемоги!
Учні Авторської школи М.П.Гузика вітають всіх з Днем Перемоги!

May 5, 2021
Творімо добро ближньому!
Учні, батьки та вчителі Авторської школи М.П. Гузика взяли участь в акції милосердя до Великодня.

All news

Сторінка соціального педагога

Основні правила безпечної поведінки в Інтернеті для підлітків:

Небажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім’я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями.

Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.

Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).

Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.

Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.

Якщо поруч з вами немає когось із дорослих, яким ви довіряєте і які можуть вас захистити, не зустрічайтесь в реальному житті з людьми, якими ви познайомились в Інтернеті. Якщо ваш віртуальний друг справді той, за кого себе видає, він спокійно зреагує на вашу турботу про власну безпеку.

Ніколи не пізно розповісти дорослим, якщо вас хтось образив.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.

Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Пам’ятайте, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.

Відстоюйте свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.

Дотримуйтесь етики спілкування. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Рекомендації для батьків:

5 простих правил для батьків

Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність.

Опановуйте Інтернет разом із дитиною.

Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це.

Встановіть «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

Ознаки інтернет-залежності у дитини.

Не варто діагностувати інтернет-залежність у кожної дитини, яка отримала доступ до всесвітньої мережі. Те, що сучасні діти деякий час проводять онлайн і черпають інформацію з інтернету, – це нормально. Все-таки ми живемо в еру цифрових технологій, і багато процесів дійсно простіше і зручніше здійснити віртуально.

Якщо поведінка дитини не змінилася, успішність у школі не погіршилася, настрій і самопочуття хороші – причин для тривоги, швидше за все, немає. Коли ж варто занепокоїтися?

Якщо дитина стала проводити за комп’ютером більше часу, ніж раніше (більше 6 годин на тиждень);

Якщо віртуальне спілкування стало для неї важливішим, ніж реальне – вона пропускає школу, перестала виходити на прогулянки у двір і т.д.;

Якщо спостерігаються порушення сну, апетиту, зміна звичного режиму;

Якщо дитина стала схильною до частих перепадів настрою, неадекватно (агресивно) реагує на прохання вимкнути комп’ютер;

Якщо за неможливості бути онлайн вона тривожна, пригнічена, постійно згадує про справи “в мережі”;

Якщо дитина неохоче розповідає або взагалі приховує, чим займається в мережі, що шукає, у що грає.

Для дітей найбільш характерні три форми інтернет-залежності:

ігрова залежність – пристрасть до онлайн-ігор;

залежність від соцмереж – пристрасть до віртуальних знайомств і спілкування онлайн, постійне спілкування на форумах, у чатах, у соціальних мережах на противагу живому спілкуванню;

нав’язливий веб-серфінг – хаотичні переходи з сайту на сайт, без конкретної мети.

Як боротися?

Як і будь-яку хворобу, інтернет-залежність простіше не допустити, ніж потім лікувати. Тому краще всього займатися профілактикою, а саме:

не залишати без уваги перші етапи знайомства дитини з інтернетом: поговорити, пояснити основні правила онлайн-життя, звернути увагу на можливість використання Мережі для навчання та саморозвитку;

встановити чіткі рамки користування інтернетом (тільки постарайтеся обійтися без заборон – їх-то якраз найбільше хочеться порушувати, краще просто регламентувати час знаходження в мережі);

не випустити з уваги активність дитини в соцмережах. Причому НЕ обов’язково встановлювати стеження та тотальний контроль – досить “зафрендити”, регулярно переглядати оновлення її сторінки, брати участь в обговореннях. Ви ж сучасні батьки сучасної дитини!

Ну і звичайно, дуже важливо, щоб в житті дитини було багато захоплень і активностей, які займали б її час і були б насправді цікаві. Навчіть її кататися на роликах, подаруйте акваріум з рибками, поповніть домашній запас настільних ігор. Не менш важливо, щоб свої захоплення дитина могла обговорити з батьками, зустрівши живий відгук і непідробний інтерес – тоді їй не знадобиться шукати однодумців у віртуалі.

Якщо все-таки проблема інтернет-залежності вже виникла – першим і найбільш важливим кроком є встановлення так званого батьківського контролю. Це спеціальний софт, за допомогою якого можна контролювати, як довго дитина сидить в Інтернеті, які сайти відвідує, що робить. Більше того, програми батьківського контролю здатні не тільки інформувати батьків про діяльність дитини, але й регулювати час її перебування в Мережі, блокувати ті чи інші сайти або встановлювати допустиму тривалість роботи на них.

Не забувайте і про те, що батьки – найкращий приклад для дитини. Тому вимкніть комп’ютер і проведіть час разом із дітьми, поспілкуйтесь, сходіть в кіно або просто усією родиною погуляйте в найближчому парку. Це стане найкращою профілактикою інтернет-залежності.

 

 

 

❗️Увага❗️
Гарячі лінії працюють в звичайному режимі!
☎️ Нагадуємо, що Національна дитяча гаряча лінія працює у будні з 12:00 до 20:00 за номерами 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних).
☎️ Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює цілодобово за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних).

 

Дзвінки безкоштовні, анонімні та конфіденційні.

 

31 травня - День боротьби з палінням

 

Поради батькам

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ 

Про коронавірус для дітей

Тиждень притидії булінгу (16.09.2019 - 21.09.2019)

 

 

Правовий квест

7 та 8 грудня 2017 року ЮЖНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ провів серед учнів 6 -7 класів Авторської школи М.П. Гузика правовий квест Child rights challenge